1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yeni ekonomik düzenlemenin ayrıntıları bugün açıklanıyor
Yeni ekonomik düzenlemenin ayrıntıları bugün açıklanıyor

Yeni ekonomik düzenlemenin ayrıntıları bugün açıklanıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Dövize endeksli Türk lirası mevduatları ile ilgili yeni düzenlemelerin ayrıntılarının saat 14:00'te açıklanacağını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "Dövize endeksli Türk lirası mevduatları ile ilgili yeni düzenlemelerin ayrıntılarını saat 14:00'te açıklayacağız. Bankalarımız da gün içerisinde işlemlere başlayacaktır. Milletimize hayırlı olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

Konuşmasında, ekonomideki son gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, tasarruflarını değerlendirirken kurdaki yükselişten kaynaklanan kaygılarını gidermek isteyen vatandaşlara yeni bir finansal alternatif sunacaklarını belirterek, "Bundan sonra hiçbir vatandaşımızın 'kur daha yüksek olacak' diye mevduatını Türk lirasından Dövize geçirmesine ihtiyaç kalmayacak." dedi.

Kaynak: Bloomberg HT

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.