1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Yunanistan Başbakanı Miçotakis Güney Kıbrıs'a gidiyor
Yunanistan Başbakanı Miçotakis Güney Kıbrıs'a gidiyor

Yunanistan Başbakanı Miçotakis Güney Kıbrıs'a gidiyor

Atina-Ankara hattında 'Yunan adalarının silahlanması' tartışması nedeniyle gerilim hızla tırmanırken, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile bir araya gelecek.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Atina-Ankara hattında 'Yunan adalarının silahlanması' tartışması nedeniyle gerilim hızla tırmanırken, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Kıbrıs'ı ziyaret ederek Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile bir araya gelecek. 

Yunanistan'ın önde gelen yayınlarından Kathimerini'ye göre liderler Türkiye ile tırmanan gerilimi, Maraş'ın durumunu ve Ankara'nın Kıbrıs'taki "revizyonist" tutumunu konuşacaklar.

Görüşmede göç, enerji, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ve GKRY ile Yunanistan'ı ilgilendiren diğer başlıkların da ele alınması bekleniyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da cumartesi günü temaslarda bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti.

Geçen hafta Türkiye'nin Efes-2022 tatbikatı sırasında konuşma yapan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Atina'ya seslenerek "Kendine gel. Türkiye adaların silahlandırılması konusunda uluslararası anlaşmaların kendine tanıdığı hakları kullanmaktan geri durmayacaktır" demiş ve daha sonra "şaka yapmadığını" söylemişti.

Kaynak: T24

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler