1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yusuf Kaplan: Türkiye İstanbul Sözleşmesi'nden derhal çıkmalıdır
Yusuf Kaplan: Türkiye İstanbul Sözleşmesi'nden derhal çıkmalıdır

Yusuf Kaplan: Türkiye İstanbul Sözleşmesi'nden derhal çıkmalıdır

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan 'Türkiye böylesine iğrenç bir amaçla hazırlanan İstanbul Sözleşmesi'nden derhal çıkmalıdır' ifadelerini kullandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, İstanbul Sözleşmesi'nin uygulamaya konulduğu zamandan bu yana kadına yönelik şiddet ve cinayet olaylarının arttığını belirterek, "Bütün rakamlar, veriler, kadına yönelik şiddet, tecavüz ve cinayet olaylarında İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmaya başlanmasından bu yana patlama olduğunu göstermesine rağmen birileri neden ısrarla İstanbul Sözleşmesi’ni ölümüne savunma ihtiyacı duyuyor peki?" diye yazdı.

Kaplan, Polonya'nın bugünden itibaren İstanbul Sözleşmesi'nden çıkış sürecini resmen başlattığına işaret ederek, "Türkiye, böylesine iğrenç bir amaçla hazırlanan, cinsiyetsiz bir dünya inşasının kilometre taşlarını döşeyen yüzkarası bir anlaşmadan derhal çıkmalıdır! Yoksa yasayla kendi ellerimizle kendi toplumunun altını oyma cinayetine imza atmış insanlar olarak tarihe geçeceğiz -Allah muhafaza!" ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın...

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler