1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Zarif: İsrail ile normalleşme Trump'ın seçim yatırımı
Zarif: İsrail ile normalleşme Trump'ın seçim yatırımı

Zarif: İsrail ile normalleşme Trump'ın seçim yatırımı

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn’in İsrail ile normalleşme adımlarının ABD Başkanı Donald Trump için 'seçim yatırımı' olduğunu söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn’in İsrail ile normalleşme anlaşmasına varması hakkında Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Yaptığı paylaşımda Zarif, BAE ve Bahreyn'in İsrail'le ilişkilerini normalleştirilmesiyle ilgili, "ABD Başkanı Trump, acizce bir seçim fotoğrafının peşinde." ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Zarif, şunları kaydetti: 

“Trump'ın damadı, ABD'nin bölgedeki Arap müşterilerini onunla seçim fotoğrafı çekmeye mecbur etti. Fakat ‘barış anlaşması' düşmanlar değil, kadim müttefikler arasında imzalandı. Ne diplomatik bir gelişme! Sonrakileri de bekleyin."

ABD Başkanı Trump, 13 Ağustos'ta İsrail ile BAE'nin "ilişkilerini tamamen normalleştirmek" için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu. Trump, 11 Eylül'de de BAE'nin ardından Bahreyn'in İsrail ile ilişkileri normalleştirme konusunda anlaşmaya vardığını açıklamıştı.

Bahreyn; Mısır, Ürdün ve BAE'nin ardından İsrail ile normalleşme anlaşmasına varan dördüncü Arap ülkesi olmuştu.

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler