1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. "ABD seçimlerine müdahale eden tek ülke Rusya"
"ABD seçimlerine müdahale eden tek ülke Rusya"

"ABD seçimlerine müdahale eden tek ülke Rusya"

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, başkanlık seçimlerine müdahale eden tek ülkenin Rusya olduğunu öne sürdü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff, yayınladıkları ortak açıklamada sadece Rusya'nın ABD seçimlerine aktif şekilde müdahale ettiğini öne sürdü.

Demokrat Partili iki isim, "Başkan Donald Trump, Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien ve Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe de dahil olmak üzere Trump yönetimi, şeffaf olmak yerine çeşitli ülkelerin ABD seçimlerindeki ve siyasetindeki çıkarlarının denk olduğuna dair yanlış bir düşünceyi yaymaya çalıştı. Rusya, Çin ve İran'ın hedefleri ve eylemleri örtüşmüyor. Yalnızca bir ülke yani Rusya, seçimleri baltalamak ve Kremlin'in çıkarları için en uygun gördüğü sonucu sağlamak için aktif şekilde önlemler alıyor" ifadelerini kullandı.

Pelosi ve Schiff, brifinglerin sona erdirilmesinin Trump yönetiminin seçimlerle ilgili bilgileri Kongre ve ABD halkından saklamak için politize çabalar içinde olduğunu gösterdiğini vurguladı.

İkili, "Beyaz Saray ile istihbarat topluluğunun bizlere tam ve doğru bilgileri sunmalarını ve brifingleri yeniden düzenlemelerini bekliyoruz. Eğer bunu istemezlerse, onların bunu kabul etmelerini sağlamak için Temsilciler Meclisi'nin elindeki tüm araçları gözden geçiririz" diye ekledi.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler