ABD'de hastaneye bombalı araçla saldırı planlayan bir kişi çatışmada öldü

ABD'de hastaneye bombalı araçla saldırı planlayan bir kişi çatışmada öldü

ABD’de Missouri’deki bir hastaneye saldırı düzenleme planı yapan bir adam, çatışma sırasında öldü.

ABD’de koronavirüs salgınının ortasında Missouri’deki bir hastaneye patlayıcı yüklü arabayla saldırı düzenleme planı yaptığı iddia edilen bir adam, FBI’la yaşanan çatışma sırasında öldü.

Washington Post’un haberine göre FBI konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, “yerel terör” kapsamında bir aydır takip edilen 36 yaşındaki Timothy Wilson’ın “şiddet ve aşırılık yanlısı eğilimlere sahip olduğunu; ırkçı, dini ve hükümet karşıtı motivasyonlarla hareket ettiğini” belirtti.

Yetkililer açıklamada, Wilson’ın bir bombalama eylemi planladığını, salgın nedeniyle “bu planı hızlandırmaya karar vererek” bir hastaneye saldırmak için bomba yüklü araç kullanmayı düşündüğünü bildirdi.

Haberde, kolluk kuvvetlerinin Wilson’a karşı tetikte olduğu belirtilirken, FBI bu kişinin “patlayıcı düzenek yapmak için gerekli materyalleri temin etmeye yönelik adımlar attığını” ifade etti.

Açıklamada kamu güvenliğini korumak için Ortak Terör Görev Gücü’nün Wilson’ı yakından takibe aldığı ve yetkililerin de bu kişiyi görünüşe bakılırsa bomba yüklü olduğunu sandığı aracı Belton’dan almaya geldiğinde gözaltına almaya hazırlandığı kaydedildi.

“Ortada gerçekte hiç bomba olmadığını” belirten FBI, bu meseleyle ilgili daha fazla ayrıntı paylaşmadı.

Sonrasında yaşananları “ajanların karıştığı bir ateş açma hadisesi” olarak nitelendiren FBI, Wilson’ın kurumum görevlilerinden biri tarafından mı vurulduğu, yoksa intihar mı ettiği konusuna açıklık getirmedi.

FBI ayrıca bu vurulma olayının teftiş ekibince soruşturulacağını da bildirdi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle şu ana dek ABD'de yaklaşık 70 bin kişi enfekte oldu, bin 32 kişi yaşamını yitirdi.

twtbanner-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.