1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ahmet Hakan: Erdoğan seçime 'AK Parti, İYİ Parti ve MHP' üçlüsüyle girmek istiyor
Ahmet Hakan: Erdoğan seçime 'AK Parti, İYİ Parti ve MHP' üçlüsüyle girmek istiyor

Ahmet Hakan: Erdoğan seçime 'AK Parti, İYİ Parti ve MHP' üçlüsüyle girmek istiyor

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçime 'AK Parti, İYİ Parti ve MHP' üçlüsüyle girmek istediği' görüşünü savundu. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yaptığı ‘Evine dön’ çağrısını yorumladı.

Hakan, yazısında, "Yazlık sitelerde, emekli kahvelerinde, deneyimli bürokratların tatil buluşmalarında, eski/yeni siyasetçilerin yazlık site muhabbetlerinde... Kısacası siyasete azıcık da olsa meraklı kesimlerin takıldığı her yerde... Herkes aynı sorunun cevabını arıyor: 'Devlet Bahçeli, Meral Akşener’e neden ‘Evine dön’ çağrısı yaptı?' Ben de işte bu sorunun cevabını aradım dün gün boyu..." ifadesini kullandı. 

Hakan, "Ulaştığım sonuçları tek tek açıklıyorum: ‘Cumhur ittifakı’, İYİ Parti’yi kendi safına çekmek istiyor... Bu bir. Devlet Bahçeli’nin 'yuva' ya da 'ev'den kastettiği MHP değil, ‘cumhur ittifakı’... Bu iki. Cumhurbaşkanı Erdoğan da seçime “AK Parti, İYİ Parti ve MHP” üçlüsüyle girmek istiyor. Bu üç." düşüncesini dile getirdi. 

Hakan, "Bahçeli’nin açıklaması, bu yolda atılan ilk önemli adım... Bu dört. İYİ Parti cenahıyla kurulan bir temas var mı, bilmiyorum. Ama alttan alta yoklamaların yapıldığı kesin... Bu beş. Bu girişimin en temel amacı şu: CHP’yi HDP ile baş başa bırakmak... Bu da altı." ifadesini kullandı.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler