1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Akar: ABD'den YPG ile işbirliğini kesmesini bekliyoruz
Akar: ABD'den YPG ile işbirliğini kesmesini bekliyoruz

Akar: ABD'den YPG ile işbirliğini kesmesini bekliyoruz

Bir güvenlik forumu için Kanada'ya giden Milli Savunma Bakanı Akar, ABD ve YPG ilişkileri ile ilgili olarak, "ABD’den söz verdiği gibi terör örgütü YPG ile olan iş birliğini kesmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu’na katılmak için Kanada'ya giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'li askerlerle YPG unsurlarının birlikte olduğu görülen fotoğraflarla ilgili konuştu.

Toplantının düzenlendiği otelde Kanada Savunma Bakanı ve ABD'li Senatörlerle bir araya gelen Akar şu ifadeleri kullandı:

"Bu fotoğraflar medyamızda geniş yer bulmuş ve halkımızda rahatsızlık yaratmıştır. Halkımızın gözündeki Amerika ve Amerikan ordusunun imajına zarar vermiştir. ABD’den söz verdiği gibi terör örgütü YPG ile olan iş birliğini kesmesini bekliyoruz. IŞİD terör örgütü de büyük oranda etkisiz hale getirilmesine rağmen ABD’nin terör örgütü YPG’ye kamyonlarla ve uçaklarla silah ve mühimmat vermesini kabul etmemiz mümkün değil. Güney sınırımızda bir terör koridoru oluşmasına hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler