1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Alman AfD Partisi sözcüsü: Göçmenler gaz odalarına doldurulabilir
Alman AfD Partisi sözcüsü: Göçmenler gaz odalarına doldurulabilir

Alman AfD Partisi sözcüsü: Göçmenler gaz odalarına doldurulabilir

Almanya için Alternatif Partisi basın sözcülüğü görevinde bulunan Christian Lüth'ün ülkeye gelen göçmenlerin gaz odalarına doldurulabileceğini söylediği belirtildi.

A+A-

Zeit gazetesinde yer alan haberde Almanya için Alternatif Partisi (AfD) basın sözcülüğü görevinde bulunan Christian Lüth'ün Lisa Licentia adlı YouTuber ile 23 Şubat'ta bir akşam yemeğinde görüştükleri ve orada göçmenler için ağır ifadeler kullandığı iddia edildi.

Haberde, Lisa Licentia'nın görüşmede "Daha fazla göçmenin gelmesi sizin çıkarınıza olacakmış gibi görünüyor mu?" şeklinde sorusuna Lüth'ün, "Evet. Çünkü o zaman AfD daha iyi olacak. Yine de hepsini vurabiliriz. Bu hiç sorun değil. Ya da gaz odalarına sokabiliriz ya da ne istersen. Umurumda değil" ifadeleriyle cevap verdiği belirtildi.

Kendisini 'faşist' olarak tanımlamasının ardından görevine son verilmişti

Kendisini "faşist" olarak tanımladığı iddiasının ardından Lüth'ün görevine nisan ayı sonunda son verdiğini belirten AfD partisi, Lüth'ün sözleşmesinin de feshedildiğini duyurdu.

Lüth'ün ayrıca "Almanya'nın durumu ne kadar kötüye giderse AfD için o kadar iyi olur. Tabii ki durum çocuklarımız açısından çok kötü" dediği de aktarıldı.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler