1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Almanya'da eşcinselliğe 'hastalık' diyen Türk doktor görevden alındı
Almanya'da eşcinselliğe 'hastalık' diyen Türk doktor görevden alındı

Almanya'da eşcinselliğe 'hastalık' diyen Türk doktor görevden alındı

Sosyal medya hesabından 'Bir hekim olarak eşcinselliğin, transseksüelliğin hastalık olduğunu belirtmek isterim' paylaşımı yapan Almanya'daki Türk doktor Metin Çakır görevinden alındı.

A+A-

Almanya'da kalp hastalıkları uzmanı Metin Çakır'ın sosyal medya hesabından eşcinselliği "hastalık" olarak nitelendirmesinin ardından görevinden alındığı belirtildi.

Alman medyasında yer alan haberlere göre, Karlsruhe'deki Helius kliniğinde kalp damar cerrahı olarak görev yapan Metin Çakır, sosyal medya hesabından, ''Bir hekim olarak eşcinselliğin, transseksüelliğin hastalık olduğunu belirtmek isterim'' paylaşımında bulundu.

Bunun üzerine sosyal medyada yoğun eleştiriler alan Çakır paylaşımını sildi ve hesabını da kapattı.

Helius kliniğinden Alman medyasına yapılan açıklamada ise Çakır'ın görevden alındığı bildirildi.

Açıklamada, ''Çalışanımızla oturup geçici olarak görevden ayrılmasını kararlaştırdık. Tabib odası ile durumu inceleyip bir değerlendirmede bulunacağız. Kendisi 20 yıldır hastanemizde görev yapıyor." ifadeleri kullanıldı.

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler