Almanya'da Suriyelilere yönelik ırkçı afişler: Savaş bitti evinize dönün

Almanya'da Suriyelilere yönelik ırkçı afişler: Savaş bitti evinize dönün

Almanya’da Suriyeli göçmenlerin ülkelerine dönmesi için çağrı yapan afişler tartışma başlattı.

Almanya’da Suriyeli göçmenlerin ülkelerine dönmesi için çağrı yapan afişler tartışma başlattı. “Savaş bitti evinize dönün” çağrısı yapan dev afişlerle ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Almanya’daki aşırı sağcı ve ırkçı olarak bilinen ‘Identitäre Bewegung’ (Kimlik Hareketi), ülkedeki mültecilerin Suriye'ye dönmesi için çağrı yapan reklam afişlerini hazırlayarak başkent Berlin’in birçok noktasına astı.

Berlinliler perşembe sabahı metro ve otobüs duraklarına vardıklarında söz konusu ırkçı reklam panolarıyla karşılaştı.

Panolarda Suriye bayrağı üzerine zafer işareti bulunuyor ve Suriyeli mültecilere, “Evinize dönün! Savaş bitti. Suriye’nin size ihtiyacı var” mesajı veriliyor.

Afişlerde ayrıca, “IŞİD’in son kalesi de düştü. Savaştan çıkmış Suriye’nin yeniden inşa edilmesi için güçlü kadın ve erkeklere ihtiyacı var.” yazıyor.

Reklam panolarıyla ilgilenen şirket bu afişleri kimin astığını bilmediklerini açıkladı. Panoların kırılmadan ve hasar görmeden açıldığı ve söz konusu afişlerin yerleştirildiği anlaşıldı.

Reklam panosunun altında yazılı internet sitesine gidildiğinde, ırkçı Kimlik Hareketi’nin sitesine otomatik yönlendirme bulunuyor.

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.