1. HABERLER

  2. LİBYA

  3. Arap Birliği'nin Libya toplantısı ertelendi
Arap Birliği'nin Libya toplantısı ertelendi

Arap Birliği'nin Libya toplantısı ertelendi

Arap Birliği tarafından bugün yapılması planlanan Arap dışişleri bakanlarının Libya’daki gelişmelere ilişkin olağanüstü toplantısının teknik sebeplerden dolayı ertelendiği duyuruldu.

A+A-

Arap Birliği tarafından bugün yapılması planlanan Arap dışişleri bakanlarının Libya’daki gelişmelere ilişkin olağanüstü toplantısının teknik sebeplerden dolayı salı gününe ertelendiği duyuruldu.

Arap Birliği dün erken saatlerde yaptığı açıklamada toplantının bugün için düzenleneceğini duyurmuştu ancak ikinci bir açıklama yayınlayarak “Görsel iletişim ağındaki teknik aksaklıklar ve bakanlık toplantısı yapılmasına ilişkin düzenlemeler nedeniyle, toplantının salı günü yapılmak üzere 24 saatliğine ertelenmesine karar verildi” ifadelerini kullandı.

Arap Birliği’ndeki bir diplomat AFP’ye verdiği demeçte, “Mısır’ın talebi üzerine Arap Dışişleri Bakanları iki ayrı oturum düzenleyecek: İlk oturumda Libya’daki duruma ilişkin gelişmeler, ikinci oturumda ise Etiyopya Nahda Barajı konusu ele alınacak” ifadelerini kullandı.

Mısır cuma günü, bölgesel gerginliklerin kaynağını oluşturan ve su ikmalinin sonuçlarından korktuğu Etiyopya Nahda Barajı’na ilişkin soruna müdahale etmesi için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) çağrıda bulunmuştu.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler