1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. "Arap Yarımadası El Kaidesi lideri Kasım er Rimi Yemen'de öldürüldü"
"Arap Yarımadası El Kaidesi lideri Kasım er Rimi Yemen'de öldürüldü"

"Arap Yarımadası El Kaidesi lideri Kasım er Rimi Yemen'de öldürüldü"

ABD'nin Yemen'de düzenlediği hava saldırısında Arap Yarımadası El Kaidesi lideri Kasım er Rimi'nin öldürüldüğü öne sürüldü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

ABD'nin Yemen'de düzenlediği hava saldırısında Arap Yarımadası El Kaidesi (AYEK) lideri Kasım er Rimi'nin öldürüldüğü öne sürüldü.

New York Times'ın, ismi verilmeyen ABD'li yetkililere dayandırdığı habere göre, ABD Ocak ayı içerisinde Yemen'de düzenlediği hava saldırısında Kasım er Rimi'yi hedef aldı.

41 yaşındaki Rimi'nin konumuna dair istihbaratın ise geçtiğimiz yılın Kasım ayında, yerel bir muhbir tarafından sağlandığı belirtildi.

Öte yandan yerel kaynaklar da ABD'ye ait insansız hava araçlarının 27 Ocak tarihinde Yemen'in Marib ilinde bir hava saldırısında AYEK'in üst düzey isimlerini hedef aldığını aktardı.

Bölge kaynakları, saldırıda Kasım er Rimi'nin içerisinde bulunduğu bir evin vurulduğunu ifade etti.

ABD'nin saldırıyı resmi kaynaklardan açıklamadan önce, Kasım er Rimi'nin öldüğünü teyit etmeyi beklediği dile getiriliyor.

AYEK de iddialara dair henüz bir açıklama yayınlamış değil.

ABD, Kasım er Rimi'nin başına 10 milyon dolar ödül koymuştu.

Kaynak: Mepa News

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler