1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Aşırı sağcı siyasetçi kendisiyle el sıkışmayan başkana dava açtı
Aşırı sağcı siyasetçi kendisiyle el sıkışmayan başkana dava açtı

Aşırı sağcı siyasetçi kendisiyle el sıkışmayan başkana dava açtı

Almanya'da Eisenach Belediyesi Başkanı Katja Wolf, aşırı sağcı parti üyesi Patrick Wieschke ile el sıkışmadığı için dava edildi.

A+A-

Almanya'nın orta kesimlerindeki Thuringa bölgesinde bulunan Eisenach Belediyesi Başkanı Katja Wolf, aşırı sağcı parti NPD üyesi Patrick Wieschke ile el sıkışmadığı için dava edildi.

Belediye Başkanı Katja Wolf, Neo Nazi faaliyetlerinden ötürü daha önce suçlu bulunması nedeniyle Patrick Wieschke ile el sıkışmayı reddetti. Belediye başkanını mahkemeye veren Wieschke, tazminat ya da görevden alma yerine Wolf'un kendisiyle el sıkışmaya zorlanması talebinde bulunuyor.

Alman basınına konuşan Belediye başkanı Wolf, aşırı sağcı, ırkçı ve anayasal düzene karşı olan birisiyle fiziksel temas kurmak istemediğini söyledi.

Belediye Başkanı Wolf'un aşırı sağcı siyasetçi ile el sıkışmayı reddettiğini gösteren video Almanya'da gündem oldu.

Geçmişte şiddet olaylarına bulaşan Wieschke, Türklere yönelik ırkçı söylemleriyle biliniyor. Wieschke, 2000 yılında Eisenach bölgesinde bir Türk dönercisine patlayıcı ile saldırmıştı. Bölgesinde etkili bir isim olan Wieschke, mayıs ayında yapılan seçimlerde 5 bine yakın oy ile (belediye seçimlerinde toplam oyların yüzde 10'u) seçilmişti.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler