1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Avrupa ülkeleri Ukraynalı sığınmacılardan 'bıktı'
Avrupa ülkeleri Ukraynalı sığınmacılardan 'bıktı'

Avrupa ülkeleri Ukraynalı sığınmacılardan 'bıktı'

Londra merkezli Financial Times (FT) gazetesi, Avrupa ülkelerinin Ukraynalı sığınmacılardan bıktığını ve yasadışı sığınmacı kitleleriyle mücadele için daha fazla önlem almaya başladığını yazdı

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

FT'de yayınlanan Amy Kazmin, Sam Fleming ve Rafael Minder imzalı habere göre Avrupa ülkeleri bu kış yaşanmasını bekledikleri yeni sığınmacı dalgasına hazırlık yapıyor.

Ukrayna'dan ve kıtanın diğer ülkelerinden gelen sığınmacıların sayısının çarpıcı düzeyde olduğunu, Ocak-Eylül 2022 döneminde Ukraynalıların AB'de 4.4 milyon geçici koruma başvurusu yaptığını belirten gazeteciler, bununla birlikte yüzbinlerce kişinin halihazırda evlerine döndüğünün varsayıldığını aktardı.

Rusya'nın Ukrayna işgalinin patlak vermesini izleyen ilk aylarda Avrupalıların Ukraynalı sığınmacıları daha sıcak karşıladığını ancak yükselen enflasyon ve kısılan bütçeler nedeniyle sığınmacılara artık soğuk bakıldığını yazan gazeteciler, Başbakan Giorgia Meloni öncülüğündeki yeni İtalyan hükümetinin yasadışı göçmenlere karşı önlemlerin sıkılaştırılmasına yönelik çağrılarda başı çektiğini ifade etti.

Avrupalı hükümetlerin sığınmacıları destekleme programlarının sayının sürekli artması nedeniyle artık yetersiz kaldığının da altını çizen gazeteciler, Almanya'nın sorunun çözümü için sığınmacıları tüm Avrupa'ya dağıtma önerisini sunduğunu ekledi.

whtspp.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler