1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Avrupalılara göre göç, iklim değişikliğinden daha büyük bir sorun
Avrupalılara göre göç, iklim değişikliğinden daha büyük bir sorun

Avrupalılara göre göç, iklim değişikliğinden daha büyük bir sorun

Eurobarometer anketinin sonuçlarına göre Avrupalılar, Avrupa Birliği için göçün iklim değişikliğinden daha büyük bir sorun olduğunu düşünüyor.

Deutsche Welle
A+A-

Avrupa Birliği'nin (AB) yaptırdığı en güncel Eurobarometer anketinin sonuçlarına göre, Avrupa'da yaşayan vatandaşlar için göç hala iklim değişikliğinden daha endişe verici bir konu.

Pazartesi günü kamuoyuyla paylaşılan sonuçlara göre, ankete katılan Avrupalıların yüzde 34'ü AB'nin en büyük iki sorunundan birinin göç olduğunu düşünüyor. Bu soruya iklim değişikliği yanıtını verenlerin oranı ise yüzde 22'de kaldı. Anket çalışmasını yürüten AB Komisyonu'na göre, Avrupa Birliği vatandaşlarında iklim değişikliği konusundaki bilinçte belirgin bir artış söz konusu.

Almanlar için de en büyük sorun göç

Komisyonun verdiği bilgilere göre, Avrupa Birliği'nin problemlerinin sıralandığı listede 2018 yılı sonbaharında küresel ısınma, ekonomik durum ve terörizm gibi konuların ardından ancak beşinci sırada yer alıyordu.

Anketin Almanya için sonuçları da AB geneli için kaydedilen sonuçlarla örtüşüyor. Almanya'dan ankete katılanların yüzde 37'si AB'nin en büyük iki sorunundan birisinin göç olduğunu düşünüyor. Bu soruya iklim değişikliği yanıtını veren katılımcıların oranı ise yüzde 31 olarak açıklandı.

instabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler