1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Azerbaycan ile Ermenistan arasında ikinci ateşkes
Azerbaycan ile Ermenistan arasında ikinci ateşkes

Azerbaycan ile Ermenistan arasında ikinci ateşkes

Azerbaycan ile Ermenistan arasında yeni bir ateşkes anlaşması daha yapıldı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Dağlık Karabağ bölgesindeki çatışmalar devam ederken Azerbaycan ile Ermenistan'dan yeni bir ateşkes açıklaması daha geldi.

10 Ekim'de Rusya'nın arabuluculuğuyla Moskova'da bir araya gelen tarafların ilk kez ateşkes ilan etmesinden bu yana Dağlık Karabağ bölgesindeki çatışmalar aralıksız bir şekilde devam etmiş, Ermenistan tarafı Azerbaycan'ın en büyük ikinci kenti Gence'de sivillerin hedef alındığı bir saldırıya imza atmıştı.

Gence saldırısından kısa bir süre sonra Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 10 Ekim tarihli Moskova mutabakatına uygun olduğu belirtilen geçici ateşkes karası 18 Ekim saat 00.00'dan itibaren geçerli olmak üzere uygulamaya girdi.

"Ermenistan ateşkesi ihlal etti"

Ateşkesin yürürlüğe girmesinden saatler sonra Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan tarafının ateşkesi bir kez daha ihlal ettiği ifade edildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Ermenistan bir kez daha ateşkes anlaşmasını ağır bir şekilde ihlal etti" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Mepa News

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler