1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Bağdat hükümetinden Türkiye'ye 'hava sahası' notası
Bağdat hükümetinden Türkiye'ye 'hava sahası' notası

Bağdat hükümetinden Türkiye'ye 'hava sahası' notası

Bağdat hükümeti Dışişleri Bakanlığı Türk savaş uçaklarının Irak'taki noktalara gerçekleştirdiği saldırılar nedeniyle Türkiye'ye nota verdi.

Deutsche Welle
A+A-

Bağdat hükümeti Dışişleri Bakanlığı "Türk savaş uçaklarının Irak hava sahasında devam eden ihlalleri" nedeniyle Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisini çağırarak nota verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Cuma günü Twitter hesabından paylaştığı bildirimde, Irak'ın kuzeyindeki Haftanin, Zap ve Hakurk bölgelerine hava harekatı düzenlendiğini açıklayarak "terör örgütüne ait mağara ve sığınakların imha edildiğini ve sekiz teröristin etkisiz hale getirildiğini" kaydetmişti.

Bağdat hükümeti Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Irak hava sahasında düzenlenen hava saldırılarının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği belirtilerek TSK'nın hava saldırılarının Irak'ın egemenlik haklarını ve Irak vatandaşlarının güvenliğini ihlal ettiği kaydedildi.

Açıklamada, "Türk savaş uçaklarının Irak hava sahasını ihlal eden ve Kuzey Irak'ta can ve mal kaybına yol açan eylemlerinin kınandığı" ifade edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler