1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. TSK Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenledi
TSK Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenledi

TSK Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenledi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyindeki Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine hava operasyonu düzenledi.

A+A-

Irak'ın kuzeyindeki Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hava operasyonu düzenledi.

Milli Savunma Bakanlığı, "Irak'ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerindeki terör yuvalarına hava harekatı icra edilmiştir. Harekatta, teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel ve depolar hedef alınmıştır" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Fırat'ın doğusuna harekat düzenlenecektir" açıklamasının ardından gerçekleşen harekatı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Teröre darbe, terör destekçilerine bir mesaj" olarak değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Suriye’deki Amerikan askerlerine yönelik bir husumetinin olmadığını belirterek ABD'yi "İŞİD’e karşı terör örgütünü desteklemekle" eleştirmişti. Bunun ardından ABD Savunma Bakanlığı, ABD askerlerinin bulunduğu veya yakınlarında olduğu bölgelere yönelik herhangi bir tarafça atılacak tek taraflı bir adımın ‘kaygı verici’ olacağını ve bu tür adımların ‘kabul edilemez’ olarak değerlendirileceğini açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler