1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bakan Albayrak: Türkiye sağlam bilançosu ile süreci en rahat atlatacak ülkelerden
Bakan Albayrak: Türkiye sağlam bilançosu ile süreci en rahat atlatacak ülkelerden

Bakan Albayrak: Türkiye sağlam bilançosu ile süreci en rahat atlatacak ülkelerden

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin sağlam bilançosu ile koronavirüs sürecini en rahat atlatacak ülkelerden biri olduğunu söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımızın maddi tutarı 240 milyar TL'ye ulaşmıştır. Bu miktar, milli gelirin yüzde 5'i civarındadır" değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, "Biz sadece devreye alınan adımların maddi tutarını dile getirmekteyiz. Eğer bazı ülkeler gibi ekonomik büyüklüğünü ifade etmemiz gerekirse, bu rakam 525 milyar TL'yi bulmaktadır. Bu da milli gelirin yaklaşık yüzde 11'ine denk gelmektedir" dedi.

"Salgının ekonomimize etkilerini gidereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın"

"İster maddi tutarı ister ekonomik büyüklüğü dikkate alın, Türkiye salgın kapsamında destek/milli gelir oranında dünyadaki iyi konumda olan ülkelerden biridir" diyen Albayrak, şöyle devam etti:

"Covid-19 salgının ekonomimize etkilerini gidereceğimizden, ülkemiz için ortaya çıkan potansiyeli değerlendirebileceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye sağlam bilançosu ile bu süreci en rahat atlatacak ülkelerden birisidir."

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler