1. HABERLER

  2. LATİN AMERİKA

  3. Bolivya'da göstericiler devlet televizyonu ve radyosunu ele geçirdi
Bolivya'da göstericiler devlet televizyonu ve radyosunu ele geçirdi

Bolivya'da göstericiler devlet televizyonu ve radyosunu ele geçirdi

Bolivya'da protesto gösterilerine devam eden protestocular, devlet televizyonu Bolivia TV ile devlet radyosu Patria Nueva'da kontrolü ele geçirdi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Bolivya'da 20 Ekim'de yapılan seçimlerden sonra başlayan gösterilerde muhalifler, 4. kez Devlet Başkanı seçilen Evo Morales karşıtı protestolarına devam ediyor.

Sputnik'in haberine göre, Patria Nueva Direktörü İvan Maldonado, göstericilerin devlet televizyonu Bolivia TV ile devlet radyosu Patria Nueva'da kontrolü sağladığını belirtti. Maldonado, "Stüdyolarımızı kuşatan göstericiler, bizleri yaklaşık 2 saat alıkoydu ve gazetecilik faaliyetlerine son vermememiz halinde tüm ekipmanı imha etmekle tehdit etti" dedi.

Maldonado, Bolivia TV ile RPN'nin yayın yaptığı binadan ayrılmak zorunda kaldığını anlattı.

"İstifa etmeyeceğim" resti

Bolivya'da süren gösterilerde polisler, protestocuların safına geçmiş ve bunun üzerine ülkede darbe girişimi olduğunu açıklayan Devlet Başkanı Morales, halkı darbeye karşı sokağa çağırmıştı.

11 Kasım'da Bolivya'da yapılacak ve yüz binlerce insanın katılmasının beklendiği dev yürüyüş öncesinde Morales, görevi bırakmasını isteyenlere, "İstifa etmeyeceğim" diyerek rest çekmişti.

instabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler