1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Bolton: ABD Venezuela'daki iktidarın değişmesi için koalisyon kurmak istiyor
Bolton: ABD Venezuela'daki iktidarın değişmesi için koalisyon kurmak istiyor

Bolton: ABD Venezuela'daki iktidarın değişmesi için koalisyon kurmak istiyor

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, ülkesinin Venezuela'da iktidarın değişmesi için koalisyon kurmaya çalıştığını açıkladı.

Sputnik
A+A-

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Amerikan CNN kanalına verdiği röportajda ABD'nin Venezuela'daki iktidarın değişmesi için koalisyon kurmaya çabaladığını açıkladı.

Bolton, "İktidarın barışçıl bir şekilde (Venezuela Devlet Başkanı) Nicolas Maduro'dan geçici devlet başkanı olarak tanıdığımız (Venezuela Ulusal Meclis Başkanı) Juan Guaido'ya geçmesi için destek toplamaya çalışıyoruz. (Maduro'yu), yozlaşmış tüm rejimi değiştirmek için toplayabileceğimiz kadar geniş bir koalisyon görmek isterdim. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Venezuela'da çoğunluğu muhalefetin elindeki Ulusal Meclisin Başkanı Juan Guaido, kendini "geçici devlet başkanı" ilan etmiş ve başta ABD olmak üzere Avustralya, Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala gibi ülkeler tarafından tanınmış, son olarak Avrupa Parlamentosu da aynı yönde adım atmıştı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler