Bosna Hersek 9 IŞİD mensubu vatandaşının geri getirilişini yeniden erteledi

Bosna Hersek 9 IŞİD mensubu vatandaşının geri getirilişini yeniden erteledi

Bosna Hersek 9 eski IŞİD mensubu vatandaşını ve ailelerini geri getirmeyi belirsiz bir tarihe erteledi.

Bosna Hersek Suriye'de bulunan 9 eski IŞİD savaşçısı vatandaşını ve ailelerini geri getirmeyi belirsiz bir tarihe erteledi.

Bosna'nın üçlü başkanlık konseyi lideri Zeljko Komsiç hafta içerisinde grubun hafta sonunda getirileceğini açıklamıştı. Fakat Bosna güvenlik bakanı "Suriye'deki ani ve öngörülemeyen gelişmeleri" gerekçe göstererek dönüşün ertelendiğini duyurdu.

Bakanlığın şartlar düzeldiğinde tamamı Bosna vatandaşı olan grubun geri getirilmesini organize etmek için uluslararası paydaşlarla işbirliğinin sürdüğünü açıkladı.

Geçtiğimiz yıllarda yüzlerce Bosna vatandaşının IŞİD saflarında savaşmak için Irak ve Suriye'ye gitmiş olduğuna inanılıyor. Şu an bunların birçoğu bölgedeki kamplarda ülkelerine geri gönderilmeyi bekliyor.

9 eski savaşçı ve ailesinin ekim ayında geri getirilmesi planlanıyordu fakat Barış Pınarı Harekatı nedeniyle iptal edilmişti.

haber-altliklari-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.