1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Fransa IŞİD mensubu vatandaşlarının çocuklarını ülkeye geri getirdi
Fransa IŞİD mensubu vatandaşlarının çocuklarını ülkeye geri getirdi

Fransa IŞİD mensubu vatandaşlarının çocuklarını ülkeye geri getirdi

Fransa Suriye’deki Fransız vatandaşlarının 10 çocuğunu ülkeye geri getirdi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Fransız hükümeti Suriye’de savaşan IŞİD mensubu Fransız vatandaşlarının 10 çocuğunu pazar akşamı ülkeye geri getirdi. Çocuklar, ülkenin kuzey doğusunda YPG'nin kontrol ettiği mülteci kamplarında tutuluyordu. Fransa’ya ulaşan çocukların hangi şehre indiği ve nereye götürüldüğü ise açıklanmadı.

Euronews'in haberine göre, Fransa Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada bu çocukların Fransız adli makamlarına teslim edildiğini bildirildi. Paris, “genç ve korunmasız çocukların” ülkeye geri getirilmesine işbirliği ve yardımı için YPG'li yetkililere teşekkür etti.

Fransa şimdiye dek Suriye’den toplam 28 çocuğu geri getirmişti.

Fransız insan hakları organizasyonu Familles Unies’e göre Fransız vatandaşlarının yaklaşık 300 çocuğu Suriye’deki kamplarda bulunuyor.

2019’da El Hol kampında 371 çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi. Suriye’nin kuzeyindeki üç mülteci kampında yaklaşık 12 bin yabancının tutulduğu bildirilirken bunların 8 binini çocuklar 4 binini ise kadınlar oluşturuyor.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler