1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Brexit mimarlarından Cameron: Pişman değilim
Brexit mimarlarından Cameron: Pişman değilim

Brexit mimarlarından Cameron: Pişman değilim

İngiltere'yi 2016 yılında Brexit referandumuna götüren eski Başbakan David Cameron 'referandum kararından pişmanlık duymadığını' dile getirdi.

A+A-

İktidarında İngilizlere AB üyeliği referandumu sözü veren ve ülkeyi 2016 yılında Brexit referandumuna götüren eski Başbakan David Cameron, Brexit sürecinde gelinen noktaya ilişkin konuştu ve referandum kararından pişmanlık duymadığını söyledi.

Sky News kanalı muhabirlerinin aracına binerken "Referandum kararınızdan pişman mısınız?" şeklindeki ısrarlı soruları karşısında dayanamayarak aracından çıkan Cameron kısa bir açıklama yaptı ve şunları söyledi:

"Pişman değilim, May'i destekliyorum"

"Elbette referandum kararından pişmanlık duymuyorum. Seçim kampanyam sırasında bir söz verdim ve bunu yerine getirdim. Açıkçası ben de şu günlerde yaşanan gelişmelerden endişe duyuyorum ancak sayın başbakanının meseleyi tamamına erdirmek ve AB ile yakın işbirliği kurmak için sarf ettiği çabaları da destekliyorum. Doğru olanı yapıyor ve ben de bu noktada onun yanındayım."

Cameron 'İkinci referandum olmalı?' ve 'İngiliz halkından özür dilemeyi düşünmüyor musunuz?' gibi soruları ise cevaplamayarak ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler