1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Çekya Türkiye'ye silah satışını askıya aldı
Çekya Türkiye'ye silah satışını askıya aldı

Çekya Türkiye'ye silah satışını askıya aldı

Çekya İçişleri Bakanı Jan Hamacek, Türkiye'ye askeri teçhizat ihracatını askıya aldıklarını duyurdu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Barış Pınarı Harekatı'nın ardından Türkiye'ye silah ihracatını askıya alan AB ülkelerine Çekya da eklendi. Çekya İçişleri Bakanı Jan Hamacek, Türkiye'ye askeri teçhizat ihracatını askıya aldıklarını duyurdu.

Sputnik'in haberine göre, Çekya İçişleri Bakanı Jan Hamacek, Suriye'nin kuzeyine düzenlediği operasyondan dolayı Türkiye'ye silah ve askeri mühimmat ihracatını askıya aldıklarını duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Hamacek, "Çekya, Türkiye'ye askeri teçhizat ihracatını derhal askıya aldı" ifadesini kullandı.

 

​Barış Pınarı Harekatı'nın ardından Hollanda, Norveç, Finlandiya gibi ülkeler Türkiye'ye yönelik silah ihracatını askıya aldığını açıklamıştı. İspanya ise 'Suriye’deki gerilimin tırmanması durumunda' Türkiye’deki Patriot hava savunma sistemlerini geri çekeceğini duyurmuştu.

Dün, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye'yi oybirliğiyle kınamış, Ankara'ya da silah satışının durması çağrısında bulunmuştu. 

wp-005.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler