1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. CHP’li Sezgin Tanrıkulu’na 'Barış Pınarı Harekatı' paylaşımları nedeniyle soruşturma
CHP’li Sezgin Tanrıkulu’na 'Barış Pınarı Harekatı' paylaşımları nedeniyle soruşturma

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’na 'Barış Pınarı Harekatı' paylaşımları nedeniyle soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP'li Sezgin Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili sosyal medya paylaşımları ve aynı gün dolayı soruşturma başlattı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP'li Sezgin Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili paylaşımlarından dolayı soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun 12 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı bildirilen 'Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır' şeklindeki paylaşımı ve aynı gün bazı medya kuruluşlarına verdiği röportajdaki bir kısım açıklamaları nedeniyle, 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçundan resmen soruşturma başlatılmıştır" denildi.

haber-altliklari.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler