1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Dilipak: IMF ve Dünya Bankası çökecek, ABD ve AB dağılacak
Dilipak: IMF ve Dünya Bankası çökecek, ABD ve AB dağılacak

Dilipak: IMF ve Dünya Bankası çökecek, ABD ve AB dağılacak

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, kapitalist sisteminin krize girdiğini, FED, IMF ve Dünya Bankası’nın da çökeceğini iddia etti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

NATO'nun yolunu kaybettiğini söyleyen Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, "Komünizme karşı, Kızıl tehlikeye karşı Batının savunmasını üstleneceklerdi. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Komünizm yıkıldı. Aslında NATO’nun varlık gerekçesi o gün ortadan kalktı" ifadelerini kullandı.

Dilipak, "İnceldiği yerden" başlıklı yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Bu iş artık “inceldiği yerden kopsun' noktasına geldi. Ama eğer NATO çökerse kapitalizm en önemli dayanağını kaybeder. Bir de FED’i, dolar payandasını çekerseniz, bu Amerikan emperyalizminin sonu olur. ABD gittikten sonra da bugünkü hali ile BM, Güvenlik Konseyi filan bir şey kalmaz."

"Dengeler değişiyor. 19.YY sonlarında, savaş yıllarında, komünizm, kapitalizm ve faşizmin gölgesinde şekillenen kavram ve kurumlarla 21.YY’ı açıklamak mümkün değil."

"Batı, kendi arasındaki ilişkileri yeniden gözden geçirirken, Türkiye ve İslam dünyası, Rusya, Çin ve Hindistan’la da ilişkisini yeniden gözden geçirmek zorunda."

"Düne dair ne varsa dünde kaldı. Eski hal muhal, ya yeni hal, ya izmihlal"

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler