1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Diyanet İşleri Başkanı: Şeker bayramı diye bir bayram yok, bu Ramazan Bayramı
Diyanet İşleri Başkanı: Şeker bayramı diye bir bayram yok, bu Ramazan Bayramı

Diyanet İşleri Başkanı: Şeker bayramı diye bir bayram yok, bu Ramazan Bayramı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Twitter'dan paylaştığı mesajında 'Ramazan Bayramı'nın Şeker Bayramı diye ifade edilmesi yanlıştır. Şeker Bayramı diye bir bayram yoktur' açıklamasında bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Şeker Bayramı' kullanımının yanlış olduğunu söyledi. Prof. Dr. Erbaş, "Şeker bayramı diye bir bayram yok, bu Ramazan Bayramı'dır. Çocuklara şeker verildiği için bayramın adı şeker bayramı olmaz. Bu bir ibadettir. Bu ramazanın kutsiyetine biraz hafiflik getiriyor. Bu şekilde kullananlar bundan vazgeçsinler" dedi.

Erbaş, Twitter'dan paylaştığı mesajda “Bayramı tatil olarak görmeyelim, çünkü bu bir ibadettir. Büyüklerimizi, sevdiklerimizi ziyaret edelim. Hatırı sorulmamış hiçbir hasta, gönlü alınmamış hiçbir yaşlı bırakmayalım. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümleriyle bayramımıza bir kat daha anlam katalım” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler