1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Emekli amirallere gözaltı operasyonu
Emekli amirallere gözaltı operasyonu

Emekli amirallere gözaltı operasyonu

Başlatılan soruşturma kapsamında aralarında Cem Gürdeniz'in de bulunduğu bazı emekli amirallerin sabah saatlerinde gözaltına alındığı bildirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Deniz Kuvvetlerinden emekli 103 amiral, Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve laiklik vurgusu yaparak "darbe imalı" olduğu gündeme getirilen bir bildiri yayınlamıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı dün konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını belirtip, "04/04/2021 tarihinde bazı internet siteleri ve sosyal medya mecralarında paylaşılan ve ‘103 amiralden Montrö bildirisi’ başlığı altında yayınlandığı belirtilen açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla re’sen soruşturma başlatılmıştır." açıklamasında bulunmuştu.

Başlatılan soruşturma kapsamında aralarında Cem Gürdeniz'in de bulunduğu bazı emekli amirallerin sabah saatlerinde gözaltına alındığı bildirildi.

Sabah saatlerinde gerçekleşen operasyonda emekli amirallerden Kadir Sağdıç, Cem Gürdeniz ve Atilla Kezek'in gözaltına alındığı öğrenildi.

Ajansların aktardığı bilgilere göre, emekli amirallerin açıklamasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 10 kişi gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal'ın gözaltına alındığı, 3 gün içerisinde Emniyet'e gelmeleri için Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat'a tebligat yapıldığı öğrenildi.

tlgrm.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler