1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Endonezya Hindistan'dan süpersonik füze alabilir
Endonezya Hindistan'dan süpersonik füze alabilir

Endonezya Hindistan'dan süpersonik füze alabilir

Rusya-Hindistan ortak savunma sanayi şirketi olan BrahMos Aerospace'in Endonezya ile süpersonik füze satışı konusunda anlaşmaya varabileceği ifade ediliyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

(Fotoğraf: Hindistan Silahlı Kuvvetleri)

Hindistan merkezli savunma sanayi şirketi BrahMos Aerospace, en az 200 milyon dolarlık süpersonik füze satışı için Endonezya ile anlaşmaya varmaya yakın olduklarını açıkladı.

Hint savunma şirketi tarafından yapılan açıklamada Endonezya ile bu yıl milyonlarca dolarlık süpersonik füze satışı için anlaşma sağlanabileceği belirtildi.

Rusya-Hindistan ortak savunma sanayi şirketi olan BrahMos Aerospace Genel Müdürü Atul D. Rane, Reuters'a yaptığı açıklamada, Endonezya ordusunun yoğun ilgi gösterdiği kıyıya konuşlandırılabilen ve savaş gemilerinde kullanılabilen süpersonik seyir füzelerinin yıl içinde 200 ila 350 milyon dolar karşılığında Cakarta yönetimine satılabileceğini söyledi.

Çin'in Güney Çin Denizinde ve çevresinde artan varlığına karşılık Endonezya'nın silah ve diğer askeri teçhizatlara yönelik harcamalarını artırdığı biliniyor.

Kaynak: Mepa News

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler