1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erbaş: Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa vebalini taşıyamayız
Erbaş: Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa vebalini taşıyamayız

Erbaş: Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa vebalini taşıyamayız

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız" dedi. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bugün biz kendimizi öyle güzel tanıtalım ki dinimizi öyle örnek yaşayalım ki bize bakan İslam’a heves etsin. Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız" dedi. 

Hollanda'nın Lahey kentinde inşası tamamlanan Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) Ahi Evran Camisi'nin açılış törenine katılan Erbaş, daha sonra vakıf tarafından organize edilen iftar programında HDV şube başkanları ve gurbetçi vatandaşlarla bir araya geldi.

Erbaş burada yaptığı konuşmada, "Müslümanlar olarak gayrimüslimlerle komşuluk yapıyoruz. Medine'de Peygamber Efendimiz aleyhissalatü vesselam gayrimüslimlerle birlikte yaşadı. Onun hukukunu oluşturdu. Medine Sözleşmesi, bunun hukukunun dünya genelinde oluşturulmuş olan prototipidir. Bugün biz kendimizi öyle güzel tanıtalım ki dinimizi öyle örnek yaşayalım ki bize bakan İslam’a heves etsin. Bize bakıp da Müslümanlıktan soğuma olursa bunun vebalini biz taşıyamayız." diye konuştu.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler