1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan: AK Parti'den ayrılanların esamesi okunmayacak
Erdoğan: AK Parti'den ayrılanların esamesi okunmayacak

Erdoğan: AK Parti'den ayrılanların esamesi okunmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla ATO Congresium’da düzenlenen programda katıldı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu kutlu çatının altından ayrılanların hiçbirinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır, şimdiden sonra da okunmayacaktır. AK Parti, ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Tıpkı bu çatının altından ayrılanlar gibi milletle irtibatını kaybederek yolunu şaşırdığı gün AK Parti'nin de vadesi dolmuş demektir" diyerek partiden ayrılanlara sert eleştiride bulundu.

Daha sonra Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'nde düzenlenen törene katılan Erdoğan, kayyum atamalarıyla ilgili, "Bu milletin alın terinden artırarak vermiş olduğu vergilerle kendilerine gelen parayı halka değil Kandil'e gönderenlere, dağa gönderenlere seyirci kalamayız ve kalmayacağız" şeklinde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Bu ülkeye demokraside ve ekonomide Cumhuriyet tarihindeki en büyük atılımı AK Parti yaptırmıştır. Bizim partimizin en önemli özelliklerinden biri de değişimi ve yenilenmeyi kendi içinde başarabiliyor olmasıdır. AK Parti organik bir partidir. Her kim ki bireysel çıkarını bu büyük davanın önüne koyuyorsa sadece Türk milletine değil kendi evlatlarına torunlarına ihanet ediyordur."

"Türkiye'nin dört bir yanını bu yollarla biz süslemedik mi? Ama göz var görmüyor, kulak var duymuyor."

'Hafıza kayıtlarımızın içerisinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağız'

"18 yıllık parti tarihimizin her döneminde sadece iş yapmakla değil farklı güçlerle mücadele etmekle de geçti. Hafıza kayıtlarımızın içerisinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle, sizlerle paylaşacağımızı da şimdiden burada söylüyorum. Bu hafıza kaydının içerisinde çok şeyler var. Kim kimdir bunları milletimizin bilmesi lazım. Yanlış istikamette gitmeyelim. Vesayet odaklarından, terör örgütlerine, uluslararası örgütlerden içimizdeki mankurtlara kadar pek çok şeyle uğraşmak zorunda kaldık. "

"Dünkü Türkiye'yi diledikleri gibi oyalıyorlardı, şimdi sahada ve masada sözünü söyleyen ve netice alan Türkiye var. "

"Kapımız herkese açıktır, açık kalacaktır. Hedef şu; Bizim için kanaat önderleri kimlerse onları çekip çıkartmak ve kadromuzu onlarla güçlendirmektir. Mevcut kadrolarımızla birlikte bu çatı altında hizmet etmek isteyen herkesi kongre sürecimize aktif şekilde katılmaya şimdiden davet ediyorum. Cumhur İttifakını dik tutmaya gayret edeceğiz, yolumuza devam edeceğiz."

Putin ile İdlib'i görüştük, Trump'la da görüşeceğiz

“Rusya Devlet Başkanı Putin’le de görüşmemizi yaptık, İdlib’deki görüşmeler ile ilgili gerekli görüş alışverişi yaptık. Önümüzdeki günlerde de ABD Başkanı Trump’la aynı görüşmeleri yapacağız.”

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 27 Ağustos'ta Rusya Federasyonu’na günübirlik bir ziyaret gerçekleştirmesinin öngörüldüğü belirtildi.

"Terör koridorunun batı ayağını tümüyle kırdık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üç büyükşehir belediyesine kayyum atanmasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Erdoğan, "Halka değil de teröristlere hizmet ediyorsa şehit yavrularımızın ailelerini belediyenin önüne koyuyorsa biz de onları kapının önüne koyarız." dedi.

"Kim terörle el ele olursa milletin verdiği yetkiyi yasalar içerisinde sonuna kadar koruyacağız."

Erdoğan, "Sınırlarımız boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun batı ayağını tümüyle kırdık. İnşallah bu koridorun doğu ayağını da halen devam eden müzakerelerin ardından kırdığımızda gerçekten büyük bir oyunu bozmuş olacağız." diye konuştu.

Erdoğan, "İspanya'dan Fransa'ya kadar benzer işlemler yapılırken sesleri çıkmayanlar, konu Türkiye olunca ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Bu tavır, söz konusu çevrelerin demokratlıklarından değil, ülkemize olan husumetlerindendir." şeklinde konuştu.

wp-005.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler