Erdoğan: İdlib için dörtlü zirvede bir araya geleceğiz

Erdoğan: İdlib için dörtlü zirvede bir araya geleceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib konusunu görüşmek üzere Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile 5 Mart’ta bir araya geleceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ''Dün sabah Putin'le görüştük, Macron ve Merkel ile de görüştük ve yol haritamızı belirledik. Masada olduğumuzu her tarafa duyuracağız'' dedi.

Erdoğan, "Türkiye'nin Suriye ve Libya politikaları macera ya da keyfe keder olmadığını" ve bunun için "ülke ve millet olarak yeni bir İstiklal mücadelesi verdiklerini söylediklerini" belirtti.

"Gerektiğinde askeri gücümüzü en üst düzeyde kullanıyoruz. Masada ve sahada olayların gidişatını değiştirmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Netice almayı başardık. Bugün sıkıntı yaşadığımız noktaları sebebinin geçmişte güçlü duruş sergilenmemesinden kaynaklandığını görüyoruz." diyen Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenerek şunları söyledi:

"Bay Kemal dedi ki 'Doğu Akdeniz'de ABD, İngiltere Fransa var' dedi, 'sadece Türkiye yok' dedi. Zaten her zaman böyle konuşmuyor mu? Biz orada sondaj gemilerimizle vardık, sismik araştırma gemilerimizde vardık. Bay Kemal sen bunları söylediğin zaman 2 sondaj gemimiz vardı, şimdi 3'üncüyü de aldık, haberin olsun. Doğu Akdeniz'de sadece sismik ve sondaj gemilerimizle değil fırkateyn ve uçaklarımızla oradayız."

"Kahraman askerlerimiz, Suriye Milli Ordusu Libya'da"

"Gayrimeşru Hafter'e karşı biz orada yönetici, kahraman askerlerimiz, Suriye milli ordusundan ekiplerimizle beraber oradayız." diye "Birkaç tane şehidimiz var şunu da söyleyelim ki birkaç şehidin karşılığında da 100'e yakın lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi boş kalmayacak." ifadelerini kullandı.

"Sırf ülkemizi müşkül duruma düşmesi için hukukun çiğnendiği bir dönemden geçiyoruz." diyen Cumhurbaşkanı "Dün sabah Putin'le görüştük, Macron ve Merkel'le görüştük ve yol haritamızı belirledik. Masada olduğumuzu her tarafa duyuracağız." şeklinde konuştu.

Erdoğan daha sona Bergama'da yaptığı konuşmada ise 5 Mart'ta Putin, Merkel ve Macron ile görüşeceğini söyledi.

uygulamabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.