1. HABERLER

  2. LİBYA

  3. Erdoğan: Libya bir savaş baronunun insafına terk edilemez
Erdoğan: Libya bir savaş baronunun insafına terk edilemez

Erdoğan: Libya bir savaş baronunun insafına terk edilemez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek Libya zirvesi öncesi Politico'ya bölgeyle ilgili gelişmeleri yazdı.

Independent Türkçe
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Politico için Libya ile ilgili bir makale kaleme aldı.

Makale, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek Libya zirvesi öncesi Türkiye'nin batılı muhataplarına Kuzey Afrika'da izlenecek politikalar ile ilgili bazı mesajlar da barındırıyor.

Erdoğan, Libya Ulusal Ordusu'na önderlik eden ve Türkiye'nin darbeci olarak nitelediği General Halife Hafter'i kast ederek "Libya’yı bir savaş baronunun insafına terk etmek, tarihi bir hata olacaktır" diye yazdı.

Libya'da barışa giden yol Türkiye'den geçtiğini ifade eden Cumhurbaşkanı'nın makalesinin devamındaki diğer tespitler ise şöyle:

"Meşru hükümetin düşürülmesi halinde Avrupa'nın yeni sorun, tehditlerle karşı karşıya kalacağı unutulmamalı. Libya'nın güvenlik güçlerini eğitecek, onların terörizm, insan kaçakçılığı mücadelesine katkı sunacağız."

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler