1. HABERLER

  2. LİBYA

  3. Çavuşoğlu: Hafter böyle devam ederse Berlin sürecinin anlamı yok
Çavuşoğlu: Hafter böyle devam ederse Berlin sürecinin anlamı yok

Çavuşoğlu: Hafter böyle devam ederse Berlin sürecinin anlamı yok

Libya'da ateşkes anlaşmasını imzalamayan Halife Hafter'i eleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 'Böyle devam ederse Berlin sürecinin anlamı yok' diye konuştu. 

Independent Türkçe
A+A-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Hafter'in ateşkes anlaşması imzalamaması kimin savaş kimin barış istediğini gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Libya Ulusal Ordusu Komutanı General Hailife Hafter Rusya'nın başkenti Moskova'da yürütülen ateşkes görüşmelerinin ardından Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanı Fayiz es-Serrac'ın kabul ettiği anlaşmayı imzalamadan Moskova'dan ayrılmıştı.

Libya'da ateşkes için Moskova'da Rusya Dışişleri Bakanlığı Devlet Konukevi’nde Türk ve Rus heyetlerinin gözetiminde 8 saat diplomasi trafiği sürmüştü.

Çavuşoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada "Böyle devam ederse Berlin sürecinin anlamı yok" diye konuştu. 

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın geçen yıl başlattığı Berlin Süreci, Libya’da faal durumdaki ülkelerin mümkün olduğunca tümünü masaya oturtmayı hedefliyor.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler