1. HABERLER

  2. LİBYA SAVAŞI

  3. 'Hafter ateşkes anlaşmasını imzalamadan Moskova'dan ayrıldı'
'Hafter ateşkes anlaşmasını imzalamadan Moskova'dan ayrıldı'

'Hafter ateşkes anlaşmasını imzalamadan Moskova'dan ayrıldı'

Libya Ulusal Ordusu Komutanı Halife Hafter, Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanı Fayiz es-Serrac'ın kabul ettiği anlaşmayı imzalamadan Moskova'dan ayrıldı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Bugün Moskova’da yapılan Libya müzakerelerinde belli bir ilerleme sağlandığını belirten Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, tarafların oluşturulan taslak anlaşma metnine olumlu baktıklarını duyurdu.

Ateşkes anlaşması, Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) tarafından kabul görürken, Halife Hafter'e bağlı Libya Ulusal Ordusu, (LUO) heyeti, anlaşmayı düşünmek için zaman istedi.

Al Arabiya kanalının aktardığına göre, Halife Hafter anlaşmayı imzalamadan Moskova'dan ayrıldı.

​Sosyal medya hesapları tarafından Hafter'in 'Dassault Falcon 900' tipi bir özel uçakla, Şeremetyevo Havalimanı'ndan batı Avrupa istikametine doğru hareket ettiği bilgisi yer verildi.

"Çatışmalar yeniden başladı"

Al Arabiya, ayrıca Trablus'un güneyindeki Selahaddin bölgesinde UMH ve LUO arasındaki çatışmaların tekrar başladığını bildirdi.

​Selahaddin ve Ayn Zara bölgelerinde silah seslerinin duyulduğunu belirten kanal, yaşanan kayıplara ilişkin henüz bir bilgi vermedi.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler