1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan: Seçimler inşallah 14 Mayıs'ta yapılacak
Erdoğan: Seçimler inşallah 14 Mayıs'ta yapılacak

Erdoğan: Seçimler inşallah 14 Mayıs'ta yapılacak

Daha önce seçimler için 14 Mayıs’ı işaret eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez doğrudan, seçimlerin bu tarihte yapılacağını ve yetkisini bu yönde kullanacağını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Bursa’da gençlerle bir araya gelen Erdoğan, “İnşallah 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde ilk defa oy kullanacak siz kıymetli gençlerimizle yol arkadaşlığı yapmamızı bize nasip eden Rabbime hamd ediyorum” dedi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"10 Mart’ta Cumhurbaşkanı olarak yetkimizi kullanacağız. 60 gün süre var. O süreyi de YSK değerlendirecek. Biz kararımızı 10 Mart’ta açıklayacağız.”

BBC Türkçe'nin haberine göre, Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesinin bir erken seçim kararı olmadığını söyleyen Erdoğan, “Birileri hedef saptırmaya gayret ediyor. Bu şimdi bir erken seçim değil. Seçimi öne almak...Yapılan bu. Bir diğer adım olarak da biz burada güncelleme yaptık. Bu güncellemeyle birlikte bu adımı attık. Devlet Bey’le [Bahçeli] görüşmelerimizi yaparak dedik ki, 'Zaman kaybına tahammül yok' ” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bu kararı almadan önce yaz tatili, sınav takvimi ve hasat mevsimi gibi pek çok kriterin masaya yatırıldığını kaydetti.

Uzun süredir öne alınacağı konuşulan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçiminin tarihi olarak Çarşamba günü 14 Mayıs’ı işaret eden Erdoğan, “Rahmetli Menderes, 14 Mayıs 1950'de 'Yeter söz milletin' demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün, Altılı Masa diyerek karşımıza çıkan darbe şakşakçılarına, kifayetsizlere 'yeter' diyecektir” ifadelerini kullanmıştı.

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler