1. ÇATIŞMA BÜLTENİ

  2. SURİYE

  3. Esed rejiminin en büyük silah deposunda patlamalar
Esed rejiminin en büyük silah deposunda patlamalar

Esed rejiminin en büyük silah deposunda patlamalar

Şam kırsalındaki Katife bölgesinde rejimin en büyük silah depolarından birinde patlamalar meydana geldi.

Mepa News | Çatışma Bülteni
A+A-

Şam kırsalındaki Katife bölgesinde rejimin en büyük silah depolarından birinde patlamalar meydana geldi.

Lübnan sınırına 20 kilometrelik bir mesafede bulunan, Şam kırsalındaki Katife bölgesinde rejimin en büyük silah deposunda yaşanan patlamanın sebepleriyle ilgili çelişkili raporlar gündeme geldi.

Yerel kaynaklar patlamanın sebebinin İsrail hava saldırısı olduğunu öne sürerken rejim kaynaklı medya kaynakları, meydana gelen patlamaların sebebinin  "aşırı sıcaklık" olduğu iddiasında bulundu.

Yerel kaynaklar daha önce Dera kırsalında muhaliflere yönelik olası bir operasyon için Hizbullah ve İran destekli yabancı Şii milislerin Katife bölgesindeki depolara silah ve füze yüklü araçlar taşıdığını doğrulamıştı.

"İsrail vurmuş olabilir"

İran haber kanalı "Al Alam" patlamaların sebebinin İsrail'in silah ve askeri mühimmatla dolu bir depoyu vurmasından kaynaklanabileceğini aktardı.

İsrail hava kuvvetleri Ocak ayında Katife'deki askeri kışlalara 3 hava saldırısı gerçekleştirmiş Esed rejimiyse bu saldırıları püskürttüğünü iddia etmişti.

İsrail geçtiğimiz gönemde Suriye'de İran'a bağlı güçlere yönelik düzenleyeceği saldırılar konusunda Rusya'yı bilgilendirmiş ve başkent Şam çevresinde operasyonlarına devam edeceğini belirtmişti.

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler