1. HABERLER

  2. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  3. Facebook 'Yahudi soykırımını' inkar eden paylaşımları silecek
Facebook 'Yahudi soykırımını' inkar eden paylaşımları silecek

Facebook 'Yahudi soykırımını' inkar eden paylaşımları silecek

Facebook Holokost'u inkar eden ya da yalanlayan paylaşımları yasaklayacak

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Facebook'un tepe yöneticisi Mark Zuckerberg, şirketin daha önce nefret suçlarını veya toplu katliamı öven yayınları kaldıran nefret söylemi politikasını "Holokost'u reddeden her türlü içeriği yasaklayarak" genişlettiğini açıkladı.

Zuckerberg, "İnsanlar Facebook'ta Holokost'u ararsa, doğru bilgi almak için sizi yetkili kaynaklara yönlendirmeye başlayacağız" diye konuştu.

İfade özgürlüğü ile nefret söylemi arasında denge kurmanın zor olduğunu belirten Zuckerberg, "Kabul edilebilir olan ve olmayan konuşma arasındaki doğru çizgileri çizmek basit değil, ancak dünyanın mevcut durumuyla bunun doğru denge olduğuna inanıyorum" dedi.

İkinci çeyrekte 22,5 milyon nefret söylemi kaldırıldı

Zuckerberg, 2018'deki bir röportajında Facebook'un Holokost'u reddeden içeriği kaldırmaması gerektiğini belirtmişti.

Facebook, son politikasını duyurduğu gönderisinde, 40 yaşın altındaki ABD'li yetişkinlerin yaklaşık dörtte birinin Holokost'un bir "efsane" olduğuna inandığını veya abartıldığını ortaya çıkaran yakın tarihli bir ankete gönderme yaptı.

Facebook, 2020'nin ikinci çeyreğinde 22,5 milyon nefret söylemini kaldırdığını ve 250'den fazla "beyaz üstünlüğü savunan" örgütü yasakladığını aktardı.

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler