1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Lübnan'da iç savaş uyarısı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Lübnan'da iç savaş uyarısı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Lübnan'da iç savaş uyarısı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Lübnan'da iç savaş çıkabileceğini ifade etti.

A+A-

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron dün (Cuma) Paris’ten yaptığı açıklamada, “Eğer Lübnan’ı bölgede terk eder ve onu bir şekilde yozlaşmış bölgesel güçlerin eline bırakırsak, bir iç savaş çıkacak. Bu ise Lübnan’ın kimliğinin yok olmasına yol açacaktır” ifadelerine yer verdi.

Macron, ülkeyi içinde bulunduğu derin krizden çıkaracak bir hükümetin kurulmasını engelleyen siyasi krizi sona erdirmek amacıyla önümüzdeki hafta Beyrut’a bir ziyarette bulunacak.

Reuters haber ajansının haberine göre, Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Lübnan ziyareti sırasında, dış yardım sağlayacak, ekonomik krizi hafifletecek, devletin ve merkez bankasının mali durumunu kapsamlı bir denetime tabi tutacak şekilde siyasi ve mali reformlar gerçekleştirmek için Lübnanlı liderlere baskı yapacak.

Lübnan, içinde bulunduğumuz Ağustos ayı başlarında, 181 kişinin ölümüne yol açan Beyrut Limanı’ndaki yıkıcı bir patlamaya tanık oldu.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler