1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Gazze halkı Kasım Süleymani posterlerini söktü
Gazze halkı Kasım Süleymani posterlerini söktü

Gazze halkı Kasım Süleymani posterlerini söktü

Gazze'de halk, bölge genelindeki ilan panolarına asılan Kasım Süleymani posterlerini söktü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Gazze'de halk, bölge genelindeki ilan panolarına asılan Kasım Süleymani posterlerini söktü.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre dün gece saatlerinde Gazze halkı, bölgeyi kontrol eden Hamas tarafından asıldığı ifade edilen Süleymani posterlerini söktü.

Bazı posterlerin üzerindeki görseller ve yazılar da sprey boyalarla karalandı.

Bölgeden paylaşılan görüntülerde halkın Süleymani posterlerinin asılmasına tepki gösterdiği anlar yer aldı.eqggqaaxcaa5zlo.jpeg

eqggqabxiaaayb0.jpeg


Sökülen posterin karşısında konuşan bir Gazzeli, "Gazze'deki Ehli Sünnet kardeşleriniz bu habis melunun fotoğrafını söktü." ifadesini kullanarak, "Suriye ve Irak'taki kardeşlerimize mesajdır. Kalbimiz sizinle beraber." şeklinde konuşuyor.


İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, Afganistan'dan Suriye'ye, Irak'tan Lübnan'a kadar birçok ülkede İran'ın yayılmacı politikalarının sahada uygulanmasında kilit öneme sahipti.

İran'ın bölge politikalarının belirlenmesinde önemli bir isim olan Süleymani, 3 Ocak tarihinde Şii Haşdi Şabi çatı örgütünün iki numaralı ismi Ebu Mehdi el Muhendis ile birlikte Bağdat Uluslararası Havaalanı'nda ABD tarafından düzenlenen hava saldırısında öldürülmüştü.

Bu çerçevede İran'ın Gazze'de Hamas'a askeri ve siyasi boyutta yardım ettiği biliniyor. 

Kaynak: Mepa News

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler