Gelecek Partili Özdağ: Kasım'da baskın seçim olabilir

Gelecek Partili Özdağ: Kasım'da baskın seçim olabilir

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nin kurucular kurulu üyeleri arasında yer alan Selçuk Özdağ, kasım ayında muhtemel bir baskın seçim olacağını, partilerinin buna hazır olması için çalışmalarını tamamlayacağını bildirdi.

Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, Gelecek Partisi’nin kurucular kurulu üyeleri arasında yer alan Selçuk Özdağ ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı.

Sarıkaya’nın yazısının bir kısmı şöyle:

Teşkilatlanma sürecini bir an önce tamamlama gayretlerinin gerisindeki nedeni de şu cümleyle izah etti:

“Nisan ayına kadar seçime girmek için Türkiye’nin en az yarısında 6 ay önceden örgütlenmesini tamamlamış olma zorunluluğumuzu mümkünse tamamını hedefleyerek bitireceğiz. Kasım’da olması muhtemel bir baskın seçime de hazır olacağız…”

Bu aşamada “Eğer ki erken baskın seçim olursa 20 milletvekili ile seçime girmelerine katkı veririz” diyen İYİ Parti lideri Meral Akşener’e teşekkürlerini de iletti.

Seçimin 2020 Kasım’ında olacağı beklentisi sadece Gelecek Partisi’nde değil, yukarıda da vurguladığım gibi muhalefetin neredeyse tamamında hakim.

Neden de AK Parti’nin aslında 2021’e ötelediği kongre sürecini bu tarihten önce tamamlayamayacağına olan inanç…

Kongre’de yapılacak değişikliğin ardından erken seçim öngörüsünde bulunuluyor.

Tabii kongre sürecinin nasıl işleyeceğini, orada nasıl bir gelişim yaşanacağına dönük de Ankara kulislerinde yazılan farklı senaryoları da göz önüne alarak…

twtcanli.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.