Hamas lideri Heniye Katar'da miting düzenledi

Hamas lideri Heniye Katar'da miting düzenledi

Heniyye, Katar’ın başkenti Doha’da dün akşam düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada Filistin direnişinin sadece Gazze'yi savunmadığını dile getirdi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Lideri İsmail Heniyye, Gazze’deki Filistin direnişinin sadece Gazze’yi ve Gazzelilerin taleplerini savunmadığını, bilakis Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı, Şeyh Cerrah’ı, mültecilerin dönüş hakkını ve başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını savunduğunu söyledi.

Heniyye, Katar’ın başkenti Doha’da dün akşam düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Kudüs’ü işgal eden düşmanla mücadelede son sözün sahada söyleneceğini, direnişin asla geri çekilmeyeceğini ve tepede kalacağını, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmaya devam edeceğini bildirdi.

İsrail ordusunun direnişi ve Gazze halkını yıldırabileceğini düşünerek Gazze’yi bombaladığını, çok katlı bazı apartmanları yıktığını ve katliamlar gerçekleştirdiğini kaydeden Heniyye, “Direniş Kudüs’e giden en kısa yoldur ve Gazze bugün bu savaşı veriyor” dedi.

Heniyye, 15 yıldır abluka altında olan Gazze Şeridi’nin bugün İsrail’in tüm bölgelerinde sokağa çıkma yasağı uyguladığını ve direniş güçleriyle İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın elinde olan gücün görünenden daha fazla olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz yıllar boyunca direnişin sessizce çalışıp hazırlık yaptığını ve işgal olduğu sürece böyle bir çatışmanın geleceğine inandığını belirten Heniyye, Kudüs’ün gelecek nesillere ilham vermeye ve intifadalara sebep olmaya devam edeceğine dikkat çekti.

İsrail'i sadece sözle değil intifadayla da uyararak “Ateşle oynamayın” dediklerini söyleyen Heniyye, Filistin halkının Kudüs’ü işgalden kurtaracak güce sahip olduğunu dile getirdi.

photo-2021-05-16-11-24-34.jpg

photo-2021-05-16-11-24-41.jpg

photo-2021-05-16-11-24-45.jpg

uygulamabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum