1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. HDP heyeti Mesut Barzani ile görüştü
HDP heyeti Mesut Barzani ile görüştü

HDP heyeti Mesut Barzani ile görüştü

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne giden Sezai Temelli başkanlığındaki HDP heyeti Mesut Barzani ile görüştü.

Independent Türkçe
A+A-

Irak Kürt Bölgesel Yönetim iEski Başkanı Mesut Barzani, Sezai Temelli başkanlığındaki Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Eş Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür, Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü ve Batman Milletvekili Feleknas Uca, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer’den oluşan heyeti Erbil’in Selahaddin kentinde kabul etti.

HDP IKBY Temsilciliği Eşbaşkanları Müzeyyen Güneş ve Abid İke’nin de eşlik ettiği heyet, Barzani, KDP Politbüro Üyesi Fazıl Mirani, IKBY Hükümeti Dış İlişkiler Sorumlusu Sefin Dizeyi, KDP İlişkiler Komitesi Sorumlusu Eli Hisen ve KDP yönetim konseyi üyeleri tarafından karşılandı.

Heyetler arası görüşme basına kapalı gerçekleşti.

HDP heyeti ziyareti kapsamında Irak Kürt Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ve Başbakan Mesrur Barzani ile de görüşecek. Heyet ayrıca IKBY’deki diğer siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelecek.

Temelli başkanlığındaki HDP’li heyetin 9 Eylül’de Süleymaniye’ye geçip Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) yetkilileri ile de görüşmesi bekleniyor.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler