1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. HDP'li 3, CHP'li bir belediyeye kayyum atandı
HDP'li 3, CHP'li bir belediyeye kayyum atandı

HDP'li 3, CHP'li bir belediyeye kayyum atandı

HDP'li üç belediyeye ve bir CHP'li belediyeye kayyum atanması kararı verildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

"FETÖ'ye üye olma" suçundan yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan CHP'li Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz görevinden uzaklaştırıldı. Muş'un Bulanık ilçesi Belediye Başkanı Adnan Topçu, Varto ilçesi Belediye Başkanı Ülkü Karaaslan Baytaş ve Bulanık ilçesi Erentepe Belde Belediye Başkanı Dilaver Kesik de görevden uzaklaştırıldı.

Urla'ya kayyum

İzmir Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, İbrahim Burak Oğuz'un FETÖ'ye üye olmak suçundan yürütülen soruşturma kapsamında İzmir 5. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandığı belirtildi. 

Oğuz'un Anayasanın 127. maddesi ve Belediye Kanunu'nun 47. maddesine istinaden İçişleri Bakanlığının onayı ile geçici tedbir olarak görevden uzaklaştırıldığı hatırlatılan açıklamada, "Belediye Kanunu'nun 45. maddesi uyarınca yine Belediye Kanunu'nun 46. maddesi kapsamında Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi. 

HDP'li belediyelere de kayyum

Varto Kaymakamı Ertuğrul Avcı Varto Belediyesine, Bulanık Kaymakamı Mehmet İlidi Bulanık Belediyesi ile ilçeye bağlı Erentepe Belde Belediyesine kayyum olarak atandı.

uygulamabanner.jpg

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler