HÜDA PAR: Biz her türlü milliyetçiliği ayakları altına almış bir partiyiz

HÜDA PAR: Biz her türlü milliyetçiliği ayakları altına almış bir partiyiz

14 Mayıs seçimlerine AK Parti listelerinden girileceğine dair açıklama HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu tarafından yapılmıştı.

İlk olarak 14 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklayan Hür Dava Partisi, (HÜDA PAR) daha sonraki açıklamasında parlamento seçimlerine AK Parti listelerinden girileceğini deklare etmişti.

14 Mayıs seçimlerine AK Parti listelerinden girileceğine dair açıklama HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu tarafından yapılmıştı.

Öte yandan parti sözcüsü Serkan Ramanlı tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada HÜDA PAR'ın "Kürt milliyetçisi bir parti olmadığı" ifade edildi.

"Biz Kürt milliyetçi bir parti değiliz"

BBN Türk yayınında Nisa Nur Çaydan’ın sorularını yanıtlayan Serkan Ramanlı, "Biz Kürt milliyetçi bir parti değiliz. Biz her türlü milliyetçiliği ayakları altına almış bir partiyiz. Biz Müslümanız. Bize göre bütün Müslümanlar kardeştir" ifadelerini kullandı.

14 Mayıs'taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklayan, sonrasında ise seçimlere AK Parti listelerinden gireceklerini deklare eden HÜDA PAR, muhalefet blokundaki partiler tarafından "Hizbullah ile bağlantısı olduğu" iddiasıyla hedef alınıyor.

"Tamamen yerli ve milli bir yapı"

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise kısa bir süre önce HÜDA PAR ile ilgili yaptığı açıklamada, "tamamen yerli ve milli yapı" ifadelerini kullanmıştı:

"HÜDA-PAR’la ilgili uydurma yaklaşımlar var, çirkinlikler var. HÜDA-PAR bunları kabul etmiyor, bizim terörle hiçbir ilgimiz olmaz diyor, tamamen yerli ve milli yapı.

Biz ittifakımızın ilkelerinde zaten uyumlu olmuşuz. Uyum olmasa cumhur ittifakının içerisinde yol yürümeyiz.

HÜDA-PAR’ın cumhur ittifakına desteğini önemli ve kıymetli buluyorum.

Eğer Karabağ’da, Kızılelma’da buluşabiliyorsak, eğitim, sağlık, adalet, emniyette aynı istikamette buluşabiliyorsak bizim ayrı kalmamız diye bir şey yok.

Süreç içerisinde takvimi aynen uygulayabiliyorsak kapımızı kapatmamız mümkün değil. Şurada fazla bir zaman kalmadı."

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum