1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. İBB koronavirüs nedeniyle toplu etkinlikleri iptal etti
İBB koronavirüs nedeniyle toplu etkinlikleri iptal etti

İBB koronavirüs nedeniyle toplu etkinlikleri iptal etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, etkinliklerin koronavirüs dolayısıyla iptal edildiğini duyurdu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, düzenledikleri etkinliklerin Türkiye’de de görülen koronavirüs dolayısıyla iptal edildiğini duyurdu.

Toplu taşımalarda koronavirüse karşı gerçekleştirilen önlemleri inceleyen İmamoğlu, “Tiyatrolarımıza dair tedbir alma konusunda karar verdik. Önümüzdeki ay sonuna kadar Cemal Reşit Rey gibi toplu etkinliklerin yapıldığı alanlardaki etkinlikleri mart sonuna kadar iptal etme kararı aldık Eğer normalleşirse devam edeceğiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’ndaki (İSMEK) durumla ilgili vatandaşların bilgilendirileceğini ifade eden İmamoğlu şunları söyledi:

"İSMEK’te insanların toplu eğitim aldıkları yerler. İSMEK’deki eğitimlerin iptali ile ilgili de ay sonuna kadar vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz."

İmamoğlu, müzelerin de toplu gezilere kapatılacağını duyurdu:

"İBB’ye ait müzelerin toplu gezilmesiyle ilgili duyurumuz yapılacak. Onları da iptal edeceğiz."

İBB Başkanı, şehrin 39 ilçesindeki belediye başkanlarını davet ettiklerini belirtirken “Belediye olarak bir çalışma yürütüyorlar. İrtibat kurmamız gereken tüm kurumlarla" diye konuştu.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler