1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İçişleri Bakanı Soylu: Kandil ile Ferhat Abdi Şahin arasında çekişme var
İçişleri Bakanı Soylu: Kandil ile Ferhat Abdi Şahin arasında çekişme var

İçişleri Bakanı Soylu: Kandil ile Ferhat Abdi Şahin arasında çekişme var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, YPG'li Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile Kandil arasında bir çekişme olduğunu söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile Kandil arasında bir çekişme olduğunu söyledi. Kandil ve HDP’nin Abdi Şahin’i “hiç sahiplenmediğini” söyleyen Soylu, “Enteresan bir durum” dedi.

Hürriyet’e açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, Ferhat Abdi Şahin ile ilgili şunları söyledi:

"Kandil ile Ferhat Abdi Şahin arasında çekişme var. Kandil’in Selahattin’e (Demirtaş) yönelik bir koruması var. Kandil’in Apo noktasında bir iç çatışması var. Suriye’de yapılan tüm operasyonlarda Ferhat Abdi Şahin, ABD ile görüştüğü için ona karşı duruşları var.

ABD Şahin’i legalleştirmeye çalışıyor, Kandil ve HDP ise hiç sahiplenmiyor, enteresan bir durum. Uluslararası legalleştirilmeye çalışılan bir adamın üzerine atlamaları lazım ama sahiplenmiyorlar. Benim okumam bu. Afrin’de (Zeytin Dalı harekâtında) Ferhat Abdi Şahin’i zor durumda bırakmak için Kandil unsurlarını hemen çekti, oradaki başarısızlığı Abdi’nin üzerine yıkıp YPG’yi yönetemediği, hem örgüt içinde hem de onların kamuoyunda böyle bir değerlendirmeyi ortaya koymaya çalıştılar.

Bu iç çekişme ve çatışmanın ortasında Selahattin Demirtaş, Apo ve onun türevleri söz konusu. İlk kez bir terör örgütünün (PYD/YPG), bir devletin kontrolüne girdiğini görüyoruz. ABD tarafından kontrol ediliyor. Kandil’in yatırım yaptığı kişi Selahattin Demirtaş. Demirtaş’ı hazırlıyorlar."

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler