1. KORONAVİRÜS

  2. "İran yönetimi koronavirüs hakkında halkı kandırıyor"
"İran yönetimi koronavirüs hakkında halkı kandırıyor"

"İran yönetimi koronavirüs hakkında halkı kandırıyor"

İranlılar, yetkilileri koronavirüs salgınına ilişkin gerçekleri örtbas etmekle suçladı.

A+A-

İranlı yetkililer, yeni tip koronavirüs nedeniyle ölü sayısının 8’e, tespit edilen vaka sayısının ise 43’e yükseldiğini açıklarken, İranlılar yetkilileri salgına ilişkin gerçekleri örtbas etmekle suçladı.

Sosyal medyada yer alan eleştirilerde, İranlı yetkililerin Ocak ayında yanlışlıkla vurularak 176 kişiye mezar olan uçak olayına ilişkin gerçeği ilk başta gizlemesine dikkat çekilerek, koronavirüs için de aynı adımların atılmış olabileceği sorgulandı.

İran devlet televizyonuna göre Sağlık Bakanı Said Nemeki, hastalığın yayılmasına ilişkin söylentilere yanıt vererek, tespit edilen her koronavirüs vakasının en kısa sürede açıklanacağını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Twitter üzerinden yaptığı Farsça paylaşımda İran hükümetinin tehlikeyi hafife aldığını ve halka yanlış bilgi verdiğini ifade etti.

İran yetkililer ise söz konusu paylaşıma ilişkin herhangi bir yorum yapmadı.

Bağdat hükümeti İran'da görülen koronavirüse karşı önlem alıyor

Bağdat hükümeti haber ajansı INA’ya göre Bağdat hükümeti, geçtiğimiz Perşembe günü yeni tip koronavirüs nedeniyle İran vatandaşlarına tüm sınır kapılarının 3 gün süreyle kapatıldığını açıkladı.

Irak Havayolları da, koronavirüs nedeniyle İran'a gidiş-dönüş tüm uçak seferlerinin askıya alındığı bildirdi.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler